10 stycznia 2021
Zaczynając od końca pytania. Myślę, że ludzie w żadnym miejscu na tej ziemi nie byli godni przyjścia do niej Syna Bożego; ale przyszedł. „Bóg tak umiłował świat, że Syna swego
08 stycznia 2021
Przede wszystkim chciałbym bardzo serdecznie podziękować za to pytanie, bo to oznacza, że Autor wykazuje wielką wrażliwość na Eucharystię. Prawdopodobnie wielu uczestników mszy świętych albo nigdy nie zwróciło uwagi na
08 stycznia 2021
Ksiądz dopytywał czy kilka, kilkanaście czy może więcej. Ja odpowiedziałam, że kilka, ale wiedziałam, że zdarzyło się to więcej niż kilka razy - odpowiedziałam w ten sposób pod wpływem stresu.

Dla człowieka powinna być wszystkim. Tak :-) i pozamiatane.

 

Rozwińmy nieco. Wiara nadaje sens mojemu życiu, w którym mogę mieć pewność, że życie moje zmienia się, ale się nie kończy. To znaczy mam nadzieję życia wiecznego z Bogiem, ze wszystkimi którzy tu na ziemi są mi bliscy.

 

To odpowiedź na pragnienie nieśmiertelności, które nosze w sobie. Wiara jest odpowiedzią na to, że jest gdzieś takie miejsce, gdzie wszystko będzie w obfitości, gdzie wszelkie pragnienia serca będą spełnione. Gdzie nie będzie już smutku, łez, bólu, samotności. Będzie wieczne trwanie w Bogu we wspólnocie miłości, radości i pokoju. Szczęście bez ograniczeń :-)

 

To w kontekście eschatologii, znaczy rzeczy ostatecznych. Ale już tu i teraz wiara ma wielkie znaczenie.

 

Wiara tu na ziemi to moja relacja, wieź z Bogiem. Dzisiejsza Ewangelia, kiedy Jezus mówi do swoich uczniów: wszyscy mnie opuścicie i zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, jest ze Mną Ojciec. No właśnie jako człowiek wierzący tak naprawdę nigdy nie jestem sam. I to jest coś wspaniałego, cennego, niespotykanego nigdzie. To mi daję wiara- poczucie , że jest Ktoś kto mnie kocha, na mnie czeka, tęskni, akceptuje, inspiruje, motywuję, pomaga realizować marzenia i tak dalej … 

 

Ostatnio przeczytałem w internecie o pewnej osobie, bardzo znanej z popularnego kultowego serialu, na którym się wychowałem. Zmarła w wieku 60 lat, pokonana przez chorobę alkoholową. W życiu znana, popularna, odniosła sukces. Czego zabrakło? Myślę, że właśnie tego o czym tu piszę. Nic co ten świat oferuję, nie jest wstanie mojego serca wypełnić. Ono pragnie Miłości, Boga – Miłości.

 

Czy o wiarę trzeba dbać. Zdecydowanie tak. Nic w nas, bez nas. Samo się nie zrobi. Jak ? Modlitwa rano, wieczorem, Słowo Boże, Eucharystia, regularna spowiedź, lektura duchowa, pogłębianie zrozumienia wiary, wspólnota modlitewna, formacyjna ta czy inna, pielgrzymki, rekolekcje stacjonarne, on-line i itp. To wszystko jest podlewaniem tego ziarna wiary, które zasiane zostało w naszych sercach we chrzcie świętym. Trzeba zainwestować czas. Tyle i aż tyle.

 

Powodzenia :-) Jako dopełnienie piosenka - Przyjaciela mam

 

Pozdrawiam ks. Karol

czekamy na pytania....

 

 


 

 

 

Czym tak naprawdę jest wiara? Czy o wiarę trzeba dbać?

Czym tak naprawdę jest wiara? Czy o wiarę trzeba dbać?

25 maja 2020

Zapytaj o wiarę

Przystań

Miłosierdzia

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia