© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia 

Pozwoliłem sobie dwa oddzielne pytania połączyć w jedno, gdyż są ze sobą tematycznie powiązane. Mam nadzieję, że Autorzy się nie pogniewają.

 

Nie będę też zbyt się rozpisywał, bo przy innych okazjach odpowiedź na oba już padła. Otóż zasada podstawowa w przyjmowaniu Komunii świętej w ogóle jest takie, że trzeba być w stanie łaski uświęcającej, a więc bez grzechu. Obowiązkiem zgodnym z przykazaniem kościelnym jest przyjęcie Komunii świętej przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocnym. Najczęściej Komunię świętą można przyjmować dwa razy dziennie, ale przynajmniej raz musi to być przez uczestnictwo w mszy świętej.

 

Wierni mogą przyjmować Komunię świętą pod dwiema postaciami podczas każdej mszy świętej (z zachowaniem zasad jak wyżej). Ze względów jednak praktycznych obecnie Komunię świętą udziela się jedynie pod postacią Ciała Chrystusa, a pod dwiema postaciami czasem praktykuje się w małych grupach duszpasterskich.

 

Kiedy wierni mogą przyjąć do siebie Najświętszą Krew Jezusa podczas Eucharystii? Kiedy wierni mogą przyjąć Krew Jezusa? Oczywiście wiadomo, że przy przyjęciu Jego Krwi (w postaci wina) trzeba uważać, żeby krople nie zostały na twarzy ani nie spadły na podłogę.

Kiedy wierni mogą przyjąć Krew Jezusa?

02 maja 2021

Zapytaj o wiarę

Przystań

Miłosierdzia