Przystań

Miłosierdzia

Zapytaj o wiarę

30 kwietnia 2021

Czy nieświadomość chroni nas przed konsekwencjami?

Witam. W popularnej grze dostępna jest skórka do karabinu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to że skórka ta jest inspirowana cesarzem z kart tarota. I tu zadam pytanie. Czy kupienie lub granie taką skórką to grzech? Z jednej strony tarot, ale z drugiej to tylko grafika, a poza tym nie zamierzam używać tego do wróżenia.

Dziś w różnych dziedzinach życia mamy do czynienia z tak zwanym przekazem podprogowym. To jedna z form manipulowania treściami czy odbiorcami. a każda manipulacja niesie niebezpieczeństwo wykorzystania drugiego człowieka i to bez jego świadomości. Czasem taka manipulacja jest bardziej oczywista i wtedy ma służyć wzbudzeniem zainteresowania danymi treściami. Natomiast co do stwierdzenia: „tym nie zamierzam używać tego do wróżenia”, to chciałbym dać pod rozwagę słowa, które przeczytałem w jednym z artykułów poświęconych niebezpieczeństwom przekazu podprogowego: „Jest on rejestrowany wyłącznie przez podświadomość, a więc człowiek, będący pod jego wpływem, nie zdaje sobie z tego sprawy. Taka sytuacja może zagrażać poczuciu bezpieczeństwa jednostki, a co gorsze, jednostka ta może nawet nie odczuwać, że coś jej zagraża”.

 

Na koniec mogę tylko dodać, że świat daje nam dziś tyle ewentualności (także jeśli chodzi o gry komputerowe), że zawsze jest możliwość wyboru.

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia