Przystań

Miłosierdzia

XV Niedziela Zwykła

11 lipca 2021
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w liturgii 15ty tydzień zwykły w ciągu roku. Teksty biblijne z dzisiejszej niedzieli otwierają nas na prawdę o Bogu, który stworzył wszystko i nic nie pozostawił przypadkowi. Wszystko ma swój początek i koniec, swoje miejsce i czas. W tym porządku szczególne miejsce zajmuje Chrystus, który odkupił świat i człowieka, a Jego misję kontynuuje ustanowiony przez Niego Kościół głosząc Ewangelię i nawołując do nawrócenia. I tak krok po kroku zbliżamy się do wypełnienia tego zadania dziś i w wieczności.
  2. W liturgii tego tygodnia w poniedziałek wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  3. We wtorek 13 lipca wspominamy Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Jest to także Dzień Fatimski, dlatego zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 19.00 modlitwą różańcową, o której poprowadzenie prosimy Wspólnotę Żywego Różańca. Następnie odśpiewamy godzinki i udamy się w procesji światła wokół kościoła. Po niej rozpocznie się Msza Święta zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W środę o godz. 8.00 i 18.00 zapraszamy na Nowennę do Św. Józefa.
  5. W czwartek 15 lipca wspominamy św. Bonawenturę biskupa i doktora Kościoła.
  6. W piątek 16 lipca wspominamy Najświętszą Maryje Pannę z Góry Karmel – Matkę Bożą Szkaplerzną – tego dnia odnowimy przyrzeczenia szkaplerza świętego.
  7. Przypominamy o dorocznym odpuście Matki Boskiej Szkaplerznej w Sanktuarium w Swarzewie, który odbędzie się w sobotę 17. i w niedzielę 18. lipca. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia i w modlitwie polecamy opiece świętych patronów.

  1. W ubiegłym tygodniu odbył się w Farze pogrzeb naszej parafianki śp. Władysławy Markut z ulicy Sychty. Zmarłą Władysławę i wszystkich naszych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

Ostatnie dni przyniosły także wydarzenia, które stały się dla naszej wspólnoty parafialnej czasem wyjątkowo trudnej próby. W związku z koniecznością wyjaśnienia zgłoszonych zarzutów sformułowanych pod adresem proboszcza ks. Piotra Pastewskiego, z dniem 5 lipca br. Metropolita Gdański Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC zawiesił go w funkcji proboszcza i do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego powierzył mi [księdzu Mariuszowi Kunickiemu] administrowanie parafią. Dlatego dziś stając przed Wami proszę o życzliwą współpracę i wzajemne wsparcie.

Często naszą parafię nazywamy „Przystanią Miłosierdzia”, którego uczyliśmy się od naszej Patronki Św. Faustyny Apostołki Miłosierdzia, przyzywając więc Jej wstawiennictwa obejmijmy żarliwą modlitwą Ks. Proboszcza Piotra i całą naszą wspólnotę parafialną. Módlmy się więc:

 

Święta Siostro Faustyno, przychodzimy do Ciebie i chcemy błagać o Boże Miłosierdzie tak, jak Ty to robiłaś, będąc na ziemi. Błagamy o Jego Miłosierdzie, byśmy potrafili je przyjąć, ale także byśmy potrafili dzielić się z nim z innymi, zwłaszcza z tymi, którzy go najbardziej potrzebują!
Prosimy Cię, módl się za nami Święta Faustyno, abyśmy nigdy nie zapomnieli, że przepaść między naszym Panem i nami została pokonana przez most Jego czułego Miłosierdzia. Wierzymy, że On umocni nas w wierności i uzdrowi nas ze wszystkiego, co stoi na drodze wypełnienia się Jego świętej woli. Nasze życie jest w Jego rękach. Amen.
Jezu - ufamy Tobie.
Święta Siostro Faustyno – módl się za nami.

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę, witamy przybyłych do nas Gości i życzymy wszystkim owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Z powyższymi ogłoszeniami można zapoznać się w gablocie informacyjnej przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej Parafii. Ponadto informacje o życiu naszej Archidiecezji można znaleźć na stronie www.diecezja.gda.pl.

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia