Przystań

Miłosierdzia

XXXII Niedziela Zwykła

07 listopada 2021
 1. Trawa miesiąc poświęcony naszej modlitewnej pamięci za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych do 8 listopada włącznie przy spełnieniu zwyczajnych warunków. Naszą modlitwę w ostatnich już wypominkach jednorazowych za bliskich zmarłych, będziemy ofiarowywali Panu Bogu dziś o godz. 17.30. W najbliższą środę 10 listopada o godz. 18.00 zostanie odprawiona druga Msza Święta Wspólna za zmarłych. Z tego powodu nowenna do św. Józefa w środę wyłącznie o godz. 8.30.
 2. W liturgii Kościoła w tygodniu wspominamy;
  • poniedziałek - Święto rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej,
  • wtorek - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
  • czwartek - św. Marcina z Tours, biskupa - odpust parafialny w Łebczu.
  • piątek - św. Jozafata, biskupa i męczennika,
  • w sobotę - świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 3. W czwartek, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Dzień modlitw w intencji Ojczyzny i Polaków – tych żyjących i tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Tego dnia zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00.
 4. Za tydzień przeżywać będziemy dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwach o braciach i siostrach cierpiących za wiarę w Chrystusa. Przed kościołami w Polsce przeprowadzana będzie zbiórka na Papieską Fundację Pomoc Kościołowi w potrzebie.
 5. Także za tydzień przypada nasza comiesięczna kolekta na potrzeby naszej parafii. Przy tej okazji informujemy, że od poniedziałku zaplanowane jest rozpoczęcie prac przy podstawie pod pomnik św. Faustyny, który planujemy by w połowie miesiąca został umieszczony przed świątynią. Już dziś dziękujemy za złożone ofiary i wykonane prace, związane z przeprowadzeniem instalacji elektrycznej pod oświetlenie pomnika.
 6. Do nabycia pod chórem czasopisma: Niedziela, Gość Niedzielny oraz nasz parafialny Głos Siostry Faustyny.
 7. Bardzo dziękujemy osobom, które sumiennie co tydzień, podejmują wysiłek przy sprzątaniu naszej świątyni.
 8. Wszystkim życzymy opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia