Przystań

Miłosierdzia

XXXIII Niedziela Zwykła

14 listopada 2021
 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz V Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć swoją ofiarą do puszek, działalność  Papieskiej Fundacji Pomocy Kościołowi w potrzebie. 
 2. Dziś w czasie mszy św. o godz. 8.00 zostały poświęcone opłatki, które już można nabywać w zakrystii, a  w ciągu tygodnia w biurze parafialnym. 
 3. W najbliższą środę 17 listopada o godz. 8.30, zostanie odprawiona kolejna msza święta wspólna za zmarłych. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo nowennowe do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 4. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w środę o godz. 19.00 w kościele.
 5.  W czwartek obchodzimy liturgiczne wspomnienie błog. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży i Ruchu Czystych Serc. W czasie mszy świętych towarzyszyć nam będą jej relikwie.
 6. Zapraszamy na  Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00 do 18.00.  
 7. W przyszłą niedzielę 21 listopada będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest to ostatnia niedziela przed Adwentem oraz święto patronalne Gdańskiego Seminarium Duchownego. Również w niedzielę 21 listopada o godz. 11:00 w kościele w Swarzewie, będzie odprawiona uroczysta msza św. o rychłą beatyfikację Sł. Bożego Ks. Biskupa Konstantyna Dominika z okazji kolejnej rocznicy urodzin. Eucharystii będzie przewodniczył Bp Zbigniew Zieliński. Zapraszamy czcicieli Sł. Bożego na tę wspólną modlitwę.
 8. W Kościele Powszechnym jak wiemy trwa Synod o synodalności. W ramach parafii włączamy się w tą wspólną drogę wraz z całym Kościołem i Papieżem. Pod chórem na stoliku został wyłożony list z zaproszeniem na spotkanie grupy synodalnej. Pierwsze spotkania odbędą się - do wyboru w dwa piątki: 26 listopada lub 3 grudnia o g. 19.00. Prosimy o zabranie tego listu i przekazanie - zaproszenia również tym, którzy już zagubili drogę do Kościoła. Zaproszeni są wszyscy. Chcemy słuchać siebie nawzajem, a przez to usłyszeć głos Ducha Świętego.
 9. Dzisiejsza kolekta jest naszą comiesięczną zbiórką budowlaną – jak zawsze dziękujemy Wam za złożone ofiary. Aktualne prace inwestycyjne; fundament pod podstawę pomnika został przygotowany. Od poniedziałku rozpoczną się prace kamieniarskie tak by pod koniec tygodnia (jeśli pogoda pozwoli?) pomnik naszej patronki św. Faustyny został ustawiony przed świątynią. Informujemy również parafian, że zostały podjęte wstępne rozmowy z wybranym wykonawcą, tak by zabezpieczyć dach kościoła przed dostawaniem się wody do wnętrza. W tygodniu odbędzie się ekspertyza dachu, oszacowany pierwszy zakres, kosztorys oraz termin prac remontowych.  
 10. Polecamy lekturę prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Tygodnik Niedziela, Głos Ojca Pio, Miesięcznik Różaniec.
 11. Bardzo dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, którzy dbają o czystość w naszej świątyni. Jako wspólnota bardzo to doceniamy, wyrażamy z serca szczerą wdzięczność.
 12. Zmarł śp. Jan Lehmann lat 84 zam. w Brudzewie. Dobry Jezu a Nasz Panie…
 13. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego nowego tygodnia.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia